نمایندگی بدلیجات ژوپینگ در تبریز
تفاوت حلقه و انگشتر در چیست

انگشتر چیست؟

انگشتر نیز مانند حلقه، نوار فلزی باریک یا پهنی است که از فلزات مختلف و ارزشمند و با طرح های متفاوتی، گاه بدون سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و گاه با سنگ های گرانبهایی مانند الماس، یاقوت، زمرد، عقیق و … تزئین می شود. انگشترها جنبه کاربردی تزئینی دارند و در ملل مختلف با هدف این کاربرد مورد استفاده قرار می گرفتند. برخی از انگشترها سمبلیک و مخصوص گروه خاصی هستند، برخی به صورت مهر مورد استفاده قرار می گرفتند و برخی جنبه مذهبی و مزین به آیات مقدس از کتاب های دینی هستند. در هر حال انگشتر به عنوان زینتی بیانگر جلوه ها و نشانه های مختلف توسط مردان و زنان مورد استفاده قرار می گیرند.

انگشتر چیست؟

فرق حلقه با انگشتر

همانطور که در ابتدای این مقاله در مورد حلقه صحبت کردیم، حلقه ها ظریف تر از انگشترها هستند و به سه صورت به طور معمول طراحی می شوند، یا بدون سنگ یا نگین هستند، یا یک نگین تک از الماس یا گاهی بنا بر سلیقه عروس و داماد، از سنگ های قیمتی دیگر و شکل دیگری که حلقه ازدواج را می توان دید، طراحی آن به صورت یک ردیف نگین جواهر ساده است. انگشترها بر خلاف حلقه ها از طرح های پیچیده تری ساخته می شوند و پرنگین تر هستند.

فرق حلقه با انگشتر

روش در دست کردن حلقه و انگشتر

معمولاً حلقه ها را در دست چپ و انگشت چهارم یا انگشت حلقه می پوشند، انگشترها بسته به سلیقه افراد در هر انگشت و هر دستی قابل پوشیدن هستند و محدودیتی در پوشیدن آنها نیست. البته رسومات متفاوتی در پوشیدن حلقه های ازدواج وجود دارد که در بخش تاریخچه مطرح شدند. با اینحال پوشیدن حلقه ازدواج در انگشتی خاص، نشانه تعهد و پیمانی ابدی بین زن و مرد است.

روش در دست کردن حلقه و انگشتر

پس به طور خلاصه، حلقه ازدواج باریکتر و کم نگین تر از انگشتر است. تفاوت اندک است ولی منظور از پوشیدن این دو اکسسوری با هم متفاوت است. جایگاه حلقه ازدواج بر روی انگشتری مشخص، یکی دیگر از فرق هایی است که در پوشیدن حلقه و انگشتر است.

 

  • آدرس وب‌سایت رسمی وندی: www.vandi.ir
  • خط تلفن تماس و واتس اپ : ۰۹۱۴۴۰۹۰۴۵۳
  • به کانال تلگرامی وندی بپیوندید : AHAD_VANDI_62@
  • وندی را در اینستاگرام دنبال کنید. jewellery_vandi@