فواید دستبند مسی برای بدن انسان
فواید دستبند مسی برای بدن انسان

فواید دستبند مسی برای بدن انسان

فواید دستبند مسی برای بدن انسان :

استفاده از دستبندهای مسی برای مقاصد درمانی، تاریخچه ای طولانی دارد و به مصر باستان بازمی گردد.
کسانی که دستبند از جنس مس می سازند بر این باور دارند که دستبند مس در کاهش درد و التهاب مفاصل نقش بسیار مهمی دارند و هیچ ضرری برای بدن انسان ندارد و
می تواند از آرتروز و امثال این دردها جلوگیری کند.

یکی ازفواید دستبند مسی، کاهش درد و خشکی ناشی از روماتیسم مفصلی است. کسانی که از دستبند مسی به این منظور استفاده می کنند، مدعی هستند که مفصل های آن ها نرم تر می شود و راحت تر حرکت می کند. اگرچه دستبندها فقط در مچ استفاده می شوند، سازندگان آن ها مدعی هستند که مس روی کل مفاصل بدن تاثیر مثبت دارد.

فواید دستبند مسی

یکی دیگر از کابردهای دستبند مسی، کاهش درد ناشی از آرتروز است. برخی بر این باورند که مس، مواد آنتی اکسیدان و ضد التهاب را از خود ساطع می کند.
البته هنوز دلایل علمی برای این ادعا وجود ندارد. با این حال برخی ادعا کرده اند که پس از استفاده از دستبند مسی، درد آرتروز آن ها کاهش یافته است.

طبق این ادعا، آهن و روی موجود در مس، با عرق پوست انسان ترکیب شده و جذب بدن می شود. از این رو دستبند مسی می تواند کمبود آهن و روی بدن را جبران کند.
جذب دائمی آهن و روی از طریق خون در کوتاه مدت و بلند مدت، باعث بهبودی بافت ها و مفاصل خواهد شد.

از لحاظ علمی موادمعدنی ای که از راه عرق جذب می شوند مستقیم وارد خون شده و از کبد عبور نمی کنند. به همین دلیل جذب آن ها بهتر از مکمل هایی که در بازار موجود
است ، انجام می شود. احساس نشاط و انرژی ای که دستبند مسی بوجود می آورد سبب میشود خستگی و رخوت جسمی دوران قاعدگی نیز تسکین پیدا کند.

فواید دستبند مسی برای بدن انسان

با استفاده از دستبند و حلقه‌ی مسی، مقدار کمی از مس را به جریان خون‌تان جذب می‌کنید. سپس این فرآیند تعادل فیزیولوژی را در بدن شما بهبود می‌دهد.
علاوه بر این، مس را می‌توان برای خنثی کردن اثر سمی سایر فلزات در بدن استفاده کرد. مطمئنا، با استفاده از یک دستبند مسی، سیستم ایمنی بدن شما بهبود می‌یابد و احتمال ابتلا به بیماری‌ها در شما کاهش می‌یابد.

تا زمانی که این ادعاها از لحاظ علمی ثابت نشده است، می توانید از دستبند مسی به عنوان درمان مکمل بیماری های مفصلی استفاده کنید.

خواص دستبند مسی برای زنان

از لحاظ علمی موادمعدنی‌ای که از راه عرق جذب می‌شوند مستقیم وارد خون می‌شوند و از کبد عبور نمی‌کنند به همین دلیل جذب آنها بهتر از مکمل‌هایی که در بازار است، انجام می‌شود، احساس نشاط و انرژی ای که استفاده از دستبند مسی به وجود می‌آورد باعث می‌شود خستگی و رخوت جسمی دوران قاعدگی نیز تسکین پیدا کند.

خواص دستبند مسی برای مردان

کمبود یون مس در بدن باعث می‌شود دائما انسان دچار رخوت و خواب آلودگی و کسالت شود و در ضمن هیچ کارخانه‌ای نمی‌تواند قرصی درست کند که شامل یک یون از عنصری باشد، امروزه دستبند مسی مردانه با طرح‌های بسیار شیک و زیبا در بازار موجود است که استفاده از آنها باعث افزایش انرژی و سرحال شدن آقایان می‌شود.

 

فواید دستبند مسی برای بدن انسان

بهترین راه برای تمیز و براق کردن زیورآلات مسی

زیورآلات مسی با روکش‌های مختلف در بازار ارائه می‌شوند تا هم درخشش بیشتری داشته باشند و هم اینکه طول عمرشان بیشتر شود ،ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از مدتی استفاده از دستبند مسی و یا دیگر زیورآلات مسی کدر شوند و درخشش اولیه را دیگر نداشته باشند، خوشبختانه زیورآلات مسی را به راحتی و با روش‌های بسیار ساده خانگی می‌شود تمیز کرد .

۱- نحوه تمیز کردن زیورآلات مسی با جوش شیرین

مقداری جوش شیرین و نمک را به یک نسبت با هم ترکیب کنید و یک لیمو روی ترکیب بفشارید تا به شکل خمیرمانند شود سپس این مخلوط را روی دستبندتان بکشید تا به راحتی جلای اولیه خود را به دست آورد.

۲- تمیز کردن با مخلوط سرکه و نمک

نمک و سرکه نیز از موادی استکه در همه‌ی خانه‌ها پیدا می‌شود. ترکیب این دو ماده برای برق انداختن دستبند و زیورآلات مسی موثر است.

۳- ترکیب لیمو و نمک برای تمیز کردن دستبند مسی

لیمو را از وسط نصف کنید و مقداری نمک روی آن بپاشید و روی سطح زیورآلات مسی خود بکشید تا تمیز و براق شده وحیرت زده شوید. اگر یک تمیزکننده قوی‌تر می خواهید می‌توانید ترکیب جوش شیرین را با لیمو امتحان کنید. این ترکیب قدرت تمیزکنندگی و رسوب زدایی بالایی دارد.

۴- براق کردن دستبند مسی با رب گوجه فرنگی

مقداری رب گوجه فرنگی روی دستبند بمالید و سپس با یک دستمال روی آن بکشید و آبکشی کنید.

۵- محلول آب و صابون

می‌توانید از صابون یا مواد شوینده رقیقی مثل مایع ظرفشویی نیز برای تمیز کردن زیورآلات مسی استفاده کنید. اما شوینده‌های قوی مانند سفیدکننده‌های ظروف و …. را به هیچ‌وجه استفاده نکنید.

  • آدرس وب‌سایت رسمی وندی: www.vandi.ir
  • خط تلفن تماس و واتس اپ : ۰۹۱۴۴۰۹۰۴۵۳
  • به کانال تلگرامی وندی بپیوندید : AHAD_VANDI_62@
  • وندی را در اینستاگرام دنبال کنید. jewellery_vandi@