همه چیز درباره بدلیجات
همه چیز درباره بدلیجات

همه چیز درباره بدلیجات

جواهرات و بدلیجات، اشیاء تزئینی هستند که به دلیل هنری که در خلق آن‌ها به کار رفته و به طور کلی به دلیل ارزش اجزای تشکیل دهنده‌شان ارزش دارند.

در طول قرون و از فرهنگی به فرهنگ دیگر، مواد کمیاب و زیبا از پوسته، استخوان، سنگریزه، عاج، چنگال و چوب گرفته تا فلزات گرانبها، سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، مروارید و… همواره در مصارف زیبایی مردم به کار گرفته شده‌اند.

انواع بدلیجات

به طور کلی ۵ نوع بدلیجات داریم:

  • گوشواره
  • گردنبند
  • دستبند
  • دکمه سر دست
  • حلقه

همه چیز درباره بدلیجات

موارد مصرف بدلیجات

در زمان‌های قدیم و حتی امروزه، از بدلیجات به عنوان طلسم برای جلوگیری از شر و آوردن شانس خوب استفاده شده و می‌شود.

برای مثال، در قرون وسطی تصور می‌شد که انگشتر یاقوتی، به صاحب خود مال و ثروت می‌بخشد، فضیلت می‌بخشد، در برابر اغواگری محافظت می‌کند و از جوشش در آب جلوگیری می‌کند؛ اما فقط در صورت استفاده در دست چپ!

امروزه اکثر مردم در مصارف زیبایی از بدلیجات و جواهرات بهره می‌برند و روز به روز خرافات و فکر این که بدلیجات و سنگ‌ها بر روی چیزی تاثیر خاصی دارند، به فراموشی سپرده می‌شوند.

همه چیز درباره بدلیجات

پس از طلا، نقره بیشترین استفاده را در جواهرات دارد؛ جالب است بدانید که نقره، شکل پذیرترین ماده برای جواهرات است. اگرچه نقره در عصر مس شناخته شده بود، اما باز هم توانسته بود جایگاه خود را به عنوان معروف‌ترین و محبوب‌ترین بدلیجات حفظ کند. به طور کلی، نقره به دلایل اقتصادی یا برای داشتن دست آوردن جلوه‌های رنگی در جواهرات استفاده می‌شد و هنوز هم می‌شود.

فلز کمیاب دیگری که استفاده از آن در جواهرات نسبتاً جدید و نو است، پلاتین است. از قرن نوزدهم به بعد این فلز به دلیل درخشندگی سفید و شکل پذیری آن و همچنین مقاومت آن در برابر اسیدها و نقطه ذوب بالا، بیشتر در جواهرات استفاده می‌شد.

جواهرات و بدلیجات همواره در طول تاریخ به عنوان نماد قدرت و زیبایی به کار می‌رفته‌اند و اکثرا در زمان‌های قدیم، توسط اشخاص صاحب مقام و منسب به کار گرفته می‌شدند؛ اما امروزه اکثر مردم می‌توانند از جواهرات و بدلیجات استفاده کرده و علاوه بر افزودن به زیبایی ظاهر خود، به آرامش و اعتماد به نفس بالایی نیز دست یابند.

فلزهایی که در بدلیجات استفاده می شوند:

۱ -تیتانیوم :

با این که تیتانیوم کیفیت چندان خوبی ندارد ولی به علت قیمت مناسب به عنوان فلز اصلی بدلیجات انتخاب خوبی به حساب می آیند. درخشندگی قابل توجهی هم دارد. تقریبا هر فلزی که در گل سرها و انواع زیورآلات استفاده می شود تیتانیوم است. در هنگام استفاده از بدلیجات تیتانیوم باید مراقب باشید تا با مواد شوینده و اسیدی تماس نداشته باشید٬ این کار باعث افزایش طول عمر زیورآلات شما می گردد.

۲ – استیل :

استیل جنس مناسب تری نسبت به تیتانیوم دارد. استیل از دوام خوبی هم برخوردار است، سیاه هم نمی شود. اگر استیل اصل را پیدا کردید می توانید از اثر «آرام بخشی» آن هم استفاده کنید.

۳ – نقره :

نقره به دلیل خاصیت جذب آلودگی زود سیاه می شود.نقره انواع مختلفی دارد معمولا هم اصل آن زیاد در بازار وجود ندارد.

۴- مس :

جزو کم کاربرد ترین فلزات در زیور آلات است. دستبندهایی از مس ساخته شده‌اند که هم زیبا هستند و هم مورد توجه جوانان. فلز مس به آرامش و کنترل اعصاب کمک می‌کند. این فلز به خاطر خاصیت مغناطیسی تاثیرش اول بر پوست و بعد از آن به مغز منتقل می‌شود.

جواهرات مناسب رنگ پوستتان انتخاب کنید:

اگر پوست‌تان سفید یخی است، ترجیحا به جای زیورآلاتی به رنگ طلایی از رنگ سفید(نقره ای) استفاده کنید چراکه درخشندگی رنگ سفید (نقره ای)، زیبایی و جلوه پوست‌‌تان را بیشتر می‌کند.

اگر پوست‌تان گندمگون (رنگی مابین سفید و برنزه) است، استفاده ازجواهرات و بدلیجات به رنگ طلایی و ترکیب آن با رنگ طلایی صورتی( رزگلد) برای جلوه پوست‌تان مناسب‌تر است.

اگر پوست‌ برنزه یا سبزه تیره دارید، ترجیحا از زیورآلات و بدلیجاتی استفاده کنید که ترکیبی از رنگ طلایی و سفید (نقره ای ) باشند.

برای خرید عمده انواع بدلیجات استیل رنگ ثابت و طرح طلا، در رنگ بندی های متنوع، نگین دار، ساده و شلوغ با شماره تلفن مدیر فروش مرکز تماس حاصل نمائید.

پشتیبانی ۲۴ ساعته تیم ما در ۷ روز از هفته و مشاوره همکاری در فروش بدلیجات با پورسانت بالا را از مجموعه زیورالات و ساعت وندی و راه های ارتباطی زیر دریافت کنید.