انواع گردنبند
آشنایی با انواع گردنبند های زنانه

آشنایی با انواع گردنبند های زنانه

به منظور آشنایی با انواع گردنبند های زنانه لازم است تا مدل های مختلف را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه مطالب به تشریح برخی از رایج ترین مدل ها خواهیم پرداخت پس همراه ما باشید و بهترین و مناسب ترین مدل را برای خود در نظر بگیرید چرا که تاثیر یک گردنبد خود زمانی مشخص می شود که در جایگاه مناسب و تطبیق بهتری انجام گیرد.

بررسی و آشنایی با طول انواع گردنبند

بررسی و آشنایی با طول انواع گردنبند

گردنبندها به عنوان اولین چیزی هستند که در میان جواهرات شما خودنمایی می کنند. پس شکل و جنس و تناسب آن ها با لباس ها و اندام شما تاثیر اساسی روی استایل شما خواهد داشت. گردنبد ها در طول های مختلفی طراحی و تولید می شوند که هر یک مناسب افراد به خصوصی می باشد. طول انواع گردنبند های همه کاره، در حدود ۱۶ تا ۱۸ اینچ است که می تواند با ظاهری متفاوت پیش برود. این موردها مناسب برای بلوزهای یقه باز یا لباس های پیراهن کشباف و دلبر.

به طور کلی ابعاد استاندارد گردنبند ها به شرح زیر است:

  • گلوبند: ۱۲ تا ۱۴ اینچ
  • چوکر: ۱۴ تا ۱۶ اینچ
  • پرنسسی: ۱۶ تا ۱۸ اینچ
  • ضیافتی: ۲۰ تا ۲۲ اینچ
  • اپرا: ۲۲ تا ۲۴ اینچ
  • کمند: ۳۰ اینچ به بالا

انتخاب گردنبند مناسب

انتخاب گردنبند مناسب

همچون لباس ها و دیگر زیورآلات، فرم چهره شما می تواند تعیین کند که کدام سبک گردنبند برای شما از دیگر مدل ها مناسب تر است. برای مثال برای فرم صورت بیضی و دایره بهتر است تا سعی کنید از گردنبندهایی استفاده نمایید که چهره تان را کشیده تر نشان دهد، به همین علت گردنبندهایی با طول بین ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر برای شما مناسب تر هستند؛ یا برای صورت هایی با فرم مستطیل و مربع، توصیه می شود تا از گردنبند چوکر یا کوتاه استفاده کنند تا زاویه های واضح صورت کمتر نشان داده شود و بلندی گردن را برجسته نمایند. همچنین برای فرم صورت قلبی، سعی کنید از گردنبندهای کوتاه تر مثل ۴۰ سانتی متر تا ۵۰ سانتی متر استفاده کنید تا زوایای تیز صورت تان کمتر مشخص باشد.