سمبل جغد در جواهرات به چه معناست ؟
سمبل جغد در جواهرات به چه معناست ؟

سمبل جغد در جواهرات به چه معناست ؟

سمبل جغد در جواهرات به چه معناست : برای طراحی جواهرات از نماد بسیاز ازحیوانات و پرندگان استفاده می شود که ظاهری زیبا
می تواند داشته باشد.
یکی از نمادها که در طراحی جواهرات استفاده می شود نماد جغد می باشد.استاده از این نوع نماد ها می تواد مورد توجه قرار گیرد زیرا نماد جغد ظاهری فانتزی و پر رمزو راز دارد.

سمبل جغد در جواهرات به چه معناست ؟

بسته به زمان، مکان و زمینه، نظرات پیرامون جغدها در جواهرات متفاوت است.

حال می خواهیم  بفهیم نماد جغد چیست. جغد نماد صبر ،آینده نگری خرد و حقیقت می باشد.اگر این پرنده جذابییت بیشتر دارد به دلیل نوع زندگی کردن این پرنده می باشد.معمولا جواهرات و زیورآلات جغد، حس شجاعت و محافظت در مقابل خطرها را به دارنده‌ ی آن القا می کند.

با استفاده از این جواهر، از آسیب و موقعیت های خطرناک دور می­شوید و احساس ترس را از خود به در می­کنید.

همچنین علامت جغد، نشانی از علاقه شما به خرد، زکاوت، حقیقت، صبر، آینده نگری و دانش میباشد.

نماد جغد در فرهنگ های مختلف :

جغد در حقیقت نمادی از حیوانات در شب است و دید بسیار قدرتمندی دارد. به همین دلیل معمولا نشان شجاعت و هوش و عقلانیت محسوب می‌­شود. این پرنده در داستان‌ها و حکایات ارتباطی عمیق با دنیای رمز و راز دارد. در بسیاری از فرهنگ‌ها به آن جهانی بودن جغد باور دارند و به همین دلیل آن را دارای قابلیت پیشگویی می­‌دانند و نمادی از خوش یمنی یا بدیمنی معرفی می‌­کنند.

در فرهنگ سرخپوستی

در این فرهنگ جغد نماد شهود ،خرد و قدرت پیشگویی می باشد.جغد در اروپای قرون وسطی همواره همراه و دستیار جادوگران بوده است. ظاهر شدن جغد در شب، همجه­‌ای از افکار ناشناخته و مبهم را به ذهن آدمی می ‌آورد.
شنیدن صدای وهم آلودش نوعی پیشگویی و خبر از اتفاقات شوم را به همراه داشته است؛ مرگی ناگهانی یا خبری دردآور.

در یونان باستان

در یونان باستان، الهه ای به نام آتنا وجود داشته که همواره جغدی کوچک تصویر او را همراهی می کرده است.
این الهه که ایزد بانوی تمدن، خرد، قدرت، فنون، مهارت و دادگری بوده موجب شده است که جغد به نشانه دانایی در یونان باستان تبدیل شود.

سمبل جغد در جواهرات به چه معناست ؟فرهنگ ایران زمین

در کتاب اوستا از جغد با نام «اشوزشت» یاد شده و وی را فراری دهنده‌­ی دیوها و پلیدی‌ها خوانده­اند که نقش زیادی در یاری نیروی خوبی داشته است. در نسخ دیگر آن را بهمن مرغ و مرغ زوبره و هومن مرغ و شب آویز نامیده‌ اند.
اما شومی جغد بعد از ورود اعراب به ایران بر سرزبان‌ها افتاد؛ چون غذای این پرنده مار و مارمولک و موش بود و این‌ها غذای اعراب آن دوران بود.

 

برای خرید عمده بدلیجاتی با نشان جغد، با شماره ۰۹۱۴۴۰۹۰۴۵۳ بدلیجات وندی تماس بگیرید یا به آیدی تلگرام Ahad_vandi_62@ در ارتباط باشید .